- Elektriker privat -

El-kontroll ved boligsalg: NEK 405-2-3

Utvidet og grundig kontroll som gir trygghet ved boligsalg

Welhaven Rør og Elektro AS tilbyr NEK 405-2-3 el-kontroll ved boligsalg i Asker, Bærum, Oslo, Drammen, Sandvika, Sand og Vestfold. Dette er en utvidet kontroll spesielt utviklet for bolighandel, og gir både kjøper og selger trygg dokumentasjon på boligens elektriske tilstand.

Nytt baderom i Asker og Oslo-området
imgi_55_welhaven-69-2880w

Hva er NEK 405-2-3?

Dette er en mer omfattende kontroll enn den vanlige boligkontrollen (NEK 405-2). NEK 405-2-3 er laget for bruk i boligsalg og gir en detaljert rapport som kan brukes i salgsprosessen.

Dette kontrolleres:

El-kontroll utenom boligsalg?

Vi utfører El-kontroll i henhold til NEK 405-2 utenom boligsalg. Dette er den vanlige, anbefalte boligkontrollen som gir en trygg oversikt over anleggets tilstand.

Hva er formålet med kontrollen?

Kontrollen gir en tydelig og dokumentert oversikt over det elektriske anlegget, slik at både kjøper og selger kan føle seg trygge og unngå ubehagelige overraskelser i etterkant.

Gi trygghet for både kjøper og selger.

Avdekke feil, mangler eller avvik som kan påvirke boligverdi.

Dokumentere anleggets tekniske tilstand.

Redusere risiko for konflikter i etterkant.

Ofte stilte spørsmål

Her er noen av våre vanligste spørsmål og svar angående el-kontroll for boligsalg. Får du ikke svar på det du lurer på, så er vi kun en telefonsamtale unna.

NEK 405-2-3 er et godt valg ved boligsalg fordi kontrollen er mer detaljert enn en vanlig elkontroll, og dermed gir en grundigere gjennomgang av det elektriske anlegget. Det skaper ekstra trygghet for både kjøper og selger i transaksjonen, samtidig som du får dokumentasjon som enkelt kan vedlegges prospektet. Kontrollrapporten bidrar til å klargjøre boligen før visning ved å avdekke eventuelle avvik som bør utbedres, og kan dermed redusere risikoen for uforutsette kostnader i etterkant.

NEK 405-2-3 el-kontroll bør utføres i forbindelse med boligsalg. Spesielt dersom det elektriske anlegget ikke er nytt. Mangler og feil ved teknisk anlegg, som ikke er oppgitt i salgsoppgaven, er ofte en årsak til tvist.

Dersom du ikke har planer om å selge huset ditt, kan en vanlig el-kontroll være bedre.

Nei, NEK 405-2-3 el-kontroll er ikke påkrevd ved boligsalg. Likevel velger mange å gjennomføre den fordi den gir grundig dokumentasjon, avdekker avvik, gir økt trygghet ved salg eller overtakelse og dermed reduserer sannsynligheten for erstatningskrav fra kjøper i etterkant.

Kun sertifiserte kontrollører/autoriserte elektrikere kan utføre NEK 405-2-3. Dette sikrer kvalitet og gyldighet i boligsalgssammenheng.

Vi anbefaler før visning og før fotograf, slik at eventuelle feil kan rettes før salget starter.

Vi utfører el-kontroll i og rundt Asker, Bærum, Oslo, Drammen, Sandvika, Sande og store deler av Vestfold.

Kontakt oss for el-kontroll

Med sertifiserte kontrollører sentralt plassert i Asker har vi kort avstand til det sentrale Østlandet. Vi er et trygt valg for deg som ønsker kvalitet, god dialog og kontroll utført etter gjeldende forskrifter.

For tilbud, befaring eller spørsmål, ta kontakt med oss eller fyll inn skjemaet nedenfor.

Få pristilbud raskt!

Seriøst foretak

imgi_63_Sentral_Godkjenning_Ny-279×300-1920w
imgi_65_registrert-elinstallator-transparent-1920w
imgi_67_Nkom-ekomnettautorisasjon_1024-1920w
imgi_69_godkjent-vaatromsbedrift-transparent-1920w
imgi_70_cropped-startbank
imgi_73_Rett-Mestermerke-PNG-1920w
Denne nettsiden bruker cookies

Vi bruker informasjonskapsler for å forbedre brukeropplevelsen på nettstedet vårt og for personlig tilpasning av annonser. Ved å fortsette å bruke dette nettstedet samtykker du til vår bruk av informasjonskapsler. Avvis alle cookies